一個Penny買一粒Orange
9 t* ~2 r5 B, b1 q& ~0 Wmnb1123 發表於 2016-5-4 12:59 PM  this is north america, orange is sold as pound. a large orange costs more than a dollar each!
7 E2 y7 H. U! U% F. |, ?# stvb now,tvbnow,bttvbPedestrian_A 發表於 2016-5-4 02:24 PM 
www.tvboxnow.com% B5 G$ ]0 O1 m
bb只花一個Penny買一粒Orange, 路人甲花超過一元買一粒Orange |