一個Penny買一粒Orange
! D3 n& }# K; f. ^! v: Q9 _% U2 ewww.tvboxnow.commnb1123 發表於 2016-5-4 12:59 PM  this is north america, orange is sold as pound. a large orange costs more than a dollar each!
/ M" f% `7 o) Q5 C# X. N$ B公仔箱論壇Pedestrian_A 發表於 2016-5-4 02:24 PM 
TVBNOW 含有熱門話題,最新最快電視,軟體,遊戲,電影,動漫及日常生活及興趣交流等資訊。% O7 l' X. S; P- V! K' f9 `0 L
bb只花一個Penny買一粒Orange, 路人甲花超過一元買一粒Orange |