一個Penny買一粒Orange
- v/ ?. J" j& }/ U5 {) ^1 d. [. kmnb1123 發表於 2016-5-4 12:59 PM  this is north america, orange is sold as pound. a large orange costs more than a dollar each!
4 g s4 U" w! \/ Q* N5 C6 ]* N" p公仔箱論壇Pedestrian_A 發表於 2016-5-4 02:24 PM 
w( e% g7 g* T: W: Atvb now,tvbnow,bttvbbb只花一個Penny買一粒Orange, 路人甲花超過一元買一粒Orange |